Hydroizolace spodních staveb

 
Hydroizolace spodní stavby je specifická obtížnou přístupností a opravitelností po dokončení stavby. Z tohoto důvodu jsou kladeny extrémní nároky na její kvalitní návrh a provedení.

Kontaktujte nás a svěřte profesionálům odizolování své stavby.
keyboard_arrow_down

Bez důkladné izolace základů či opěrných zdí se nelze obejít. Je to zásadní krok jak u novostavby, tak u rekonstrukce starých budov, kde často izolace chybí úplně. Izolace je nutná nejen kvůli průsaku vody, ale také jako ochrana proti radonu. Ještě před provedením izolace je vhodné zjistit radonový index konkrétně Vašeho pozemku, aby bylo možné určit nejvhodnější materiál a zajistit, aby ochrana proti radonu byla opravdu dostatečná.


V současné době existuje mnoho možností, jak izolaci provést. Lze si vybrat například foliové systémy z PVC, u nichž je ovšem většinou zapotřebí, aby realizaci provedla odborná firma. V ČR jsou využívány pro tento účel velice často. Pyšní se vysokou životností, chemickou odolností a navíc je vhodné je aplikovat za jakéhokoli počasí, tedy i při nízkých teplotách.
 

 
Další možností jsou vysoce kvalitní stěrkové systémy určené speciálně pro zemní izolaci, které získávají stále větší popularitu po celém světě. Jejich nespornou výhodou je snadná aplikace, kterou zvládnete jednoduše sami za pomoci štětce a válečku.Stěrkové systémy využívají i jako parozábrana před pokládáním tepelné izolace na střechu, terasu. Nanášet se dají také nástřikem, což už ale vyžaduje odbornou firmu, která má pro nástřik vhodné zařízení. Tyto materiály jsou velice pružné a poskytují také onu žádanou ochranu proti radonu. U nás i ve světě jsou využívány na izolace spodních staveb, izolace mostů, tunelů, opěrných zdí, apod.